Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2021/2022

"Łódzkie bardziej francuskie"

W ramach projektu Ambasady Francji w Polsce, do którego przystąpiła nasza szkoła w ubiegłym roku szkolnym, w środę 2 października 2013r. odwiedził nas p. Denis Gérard – lektor regionalny języka francuskiego i przeprowadził dwie lekcje dla uczniów dwóch grup (grupa 2af i 2bd).  Temat  zajęć  to „A l ’hôtel” czyli „W hotelu” , w czasie których młodzież w ciekawy sposób poznała nowe słownictwo.

Projekt nosi nazwę ”Łódzkie bardziej francuskie” i ma na celu wspieranie pracy nauczycieli j. francuskiego oraz promowanie kultury frankofońskiej. "Łódzkie bardziej francuskie" jest projektem Ambasady Francji w Polsce. Koordynuje Pan Denis Gérard, ekspert pedagogiczny przy Ambasadzie Francji oraz Pani Renata Klimek-Kowalska, Prezes Stowarzyszenia Europa Języków i Kultur.

Dla naszych uczniów jest to nowa forma spotkania  z językiem francuskim. Czekamy na kolejne ciekawe lekcje z p. Denisem Gérard.

Zdjęcia ze spotkania są dostępne tutaj…

Edyta Stępień

 baner dla bartka zmudzinskiego srebrna tarcza 2017pnwm2baner bezpieczne wakacje  uwagalogo kulisynexera